Czy wybór piłki tenisowej ma znaczenie?
Czy wybór piłki tenisowej ma znaczenie?

Zawodnicy grający profesjonalnie w tenisa ziemnego w trakcie gry zmieniają piłki tenisowe, co jest doskonałym dowodem na to, że ten odbijający się przedmiot ma ogromny wpływ na przebieg całej rozgrywki. Piłeczki tenisowe muszą spełniać kilka ważnych wymogów. Ich waga oraz wielkość dostosowana jest to poziomu i wieku gracza.

Nie byle jakie znaczenie ma także nawierzchnia, na której rozgrywany jest turniej w tenisa ziemnego. Zupełnie innej piłeczki używa się na trawie, a innej na twardych kortach. Jak się okazuje zielony meszek występujący na piłce do tenisa nie spełnia jedynie walorów estetycznych, ale także odpowiada za jej maksymalną funkcjonalność.

Piłki ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

To jaki rodzaj piłeczki do tenisa ziemnego wybierzesz, zależy przede wszystkich od Twoich indywidualnych potrzeb. W sklepie internetowym Amazing.pl możesz zaopatrzyć się zarówno w piłki ciśnieniowe, jak bezciśnieniowe. Czym różnią się od siebie te dwa modele? Przede wszystkim swoją elastycznością i trwałością.

Piłka ciśnieniowa wyróżnia się swoją lekkością i miękkością, co pozwala dużo bardziej kontrolować uderzenia. Minusem tego typu piłek jest ich ciśnienie, które po pewnym czasie ulatuje. Piłka bezciśnieniowa, wykonana z grubego kauczuku, jest o wiele trwalsza i wytrzymalsza, niestety kosztem swojej elastyczności.

Piłki treningowe - wybierz odpowiednie piłki tenisowe dla siebie

Wybór odpowiedniej piłki do tenisa nie należy do najprostszych zadań. Dotyczy to przede wszystkim początkujących graczy, którzy nie są świadomi, jakie właściwości kryją w sobie niektóre modele piłek. Źle dobrane akcesoria sportowe bardzo szybko mogą zniechęcić nawet najbardziej zapalonego zawodnika tenisa ziemnego.

Idealna piłka tenisowa wybierana jest po uprzednim uwzględnieniu poziomu gry zawodników i nawierzchni, na której będą odbywały się rozgrywki. W szerokiej ofercie sklepu Amazing.pl można znaleźć piłki do kortów ceglanych, trawiastych i sztucznych, a także specjalne piłeczki tenisowe dla dzieci.

Dlaczego piłka tenisowa pokryta jest meszkiem?

Nowoczesne piłki do tenisa pokryte są specjalnym filcem, który świadczy o jakości danej piłki i jest decydujący w spełnianiu wielu istotnych wymogów. Do jednych z nich zaliczane jest prawidłowe odbicie. Odskok po upuszczeniu piłki do tenisa ziemnego z wysokości 2,5 m powinien wynosić co najmniej 135 cm i nie więcej niż 147 cm.

Dlaczego piłka tenisowa pokryta jest meszkiem? Gdyby filcowa powłoka nie została zastosowana piłki tenisowe odbijałyby się zbyt wysoko i szybko, przy jednoczesnym utrudnionym hamowaniu. Co więcej, charakterystyczny meszek zapewnia odpowiedni rozmiar i wagę, która wymagana jest na profesjonalnych kortach tenisowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium