Jaki naciąg do rakiety tenisowej? Sprawdź MSV
Jaki naciąg do rakiety tenisowej? Sprawdź MSV

Tenisowy ekwipunek to bardzo ważna część składowa, która prowadzi do finalnego sukcesu. Tenis ziemny należy do jednych z najbardziej wymagających sportów, gdzie połączenie umiejętności gracza wraz z wysokiej jakości dopasowanym sprzętem to jedyna droga do zwycięstw zarówno na kortach profesjonalnych oraz w trakcie rozgrywek amatorskich. Jak naciąg do rakiety tenisowej wybrać, aby móc wyeksponować pełnię swoich możliwości i ograniczyć niespodzianki na korcie podczas regularnej gry?

Wybór wcale nie należy do prostych, a jego efekty rzutują później na całych pojedynkach i mistrzowskich tytułach. Rodzaj wybranego naciągu w dużej mierze będzie zależał od preferencji gracza oraz stylu gry jaki preferuje. Dodatkowe aspekty, które pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu to również analiza stadium zaawansowania tenisisty oraz etap jego kariery. Nie bez wpływu na wybór odpowiedniej jakości i skutecznego sprzętu będą miały również indywidualne przekonania oraz rodzaj użytkowanej rakiety.

Jaki rodzaj naciągu wybrać?

Obecnie na rynku tenisowym dominuje pięć podstawowych naciągów. Naciąg naturalny to bardzo dobre rozwiązanie dla profesjonalistów oraz zaawansowanych amatorów, którzy lubią czuć każde pojedyncze uderzenie i jednocześnie chcą zachować maksimum kontroli nad piłką. Naciąg ten charakteryzuje się krótszą żywotnością oraz pozwala na przekazanie całej mocy uderzenia nadlatującej piłeczce tenisowej. W przypadku naciągu naturalnego więcej wysiłku trzeba włożyć w nadanie odpowiedniej rotacji uderzeniu, co może być małym minusem w przypadku osób preferujących tenis techniczny. Naciąg wielowłóknisty pozostaje tańszą alternatywą dla naciągu naturalnego oraz ma podobną specyfikację.

Kolejne rodzaje naciągu to między innymi poliestrowy. To rodzaj naciągu charakteryzuje się sztywnością oraz pozwala na nadanie większych rotacji piłce podczas każdego uderzenia tenisisty. Małą wadę takiego rozwiązania pozostaje bardzo szybka utrata maksymalnego naprężenia naciągu, dzięki czemu możemy stracić kontrolę nad piłką. Jeżeli jesteśmy początkującymi adeptami tenisa lub w pełni amatorskimi to możemy postawić na naciąg syntetyczny, który jest tańszy w utrzymaniu i w pełni spełni swoje funkcje. Ostatnim z rodzaju naciągu jest hybrydowy, który pozostaje połączeniem dwóch rodzajów naciągów, które przedstawiono powyżej.

Na jakiego producenta postawić?

Wybór odpowiedniego producenta naciągu tenisowego może okazać się kwestią kluczową. Jak wybrać odpowiednio? Jednym z rozwiązań może być naciąg MSV, czyli renomowanego niemieckiego producenta, któremu zaufało wielu tenisistów i tenisistek ze światowego topu. Nie bez powodu mówi się, że naciąg tenisowy to tak naprawdę napęd każdej profesjonalnej rakiety tenisowej i co za tym idzie, również samego gracza.

Niemiecki producent MSV ma do zaproponowania wysokiej jakości naciąg, który dostępny jest w szerokiej gamie rozwiązań. Wszystko po to, aby każdy tenisista mógł wybrać opcję maksymalnie dopasowaną do jego potrzeb oraz preferowanego stylu tenisowego. Zdecydowanie inne naciągi poleca się tenisistom siłowym, którzy prowadzą ofensywną grę nastawioną na krótkie wymiany, niż tenisistom defensywnym i bardziej technicznym. Bez względu na to, czy jesteśmy amatorami, czy profesjonalistami oraz jaki styl gry preferujemy, w ofercie naciągów MSV znajdziemy rozwiązanie specjalnie dla nas.

Wymiana naciągu tenisowego

W trakcie eksploatacji rakiety tenisowej normalną rzeczą jest zużycie naciągu tenisowego. Wiele osób zastanawia się, co wtedy? Jak zmienić naciąg rakiety tenisowej? Możemy tu postawić na własnoręczne i pracochłonne wymienienie naciągu lub zdecydować się na usługi pasjonatów i profesjonalistów. Każdy renomowany sklep ze sprzętem tenisowym powinien mieć w ofercie usługę serwisową, w tym wymianę naciągu. Ponadto z powodzeniem możemy udać się do profesjonalnych szkół tenisowych, gdzie również nikt nie pozostawi nas samych sobie.

Kiedy wymienić naciąg rakiety tenisowej? Przyjmuje się, że w przypadku zaawansowanych amatorów, którzy grają około dwóch razy w tygodniu, wymiana naciągu powinna odbywać się co cztery miesiące. W przypadku zerwania naciągu sprawa jest prostsza, ponieważ musimy wymienić go od razu. Oczywiście gdy tylko poczujemy, że nasze zagrania nie są czyste, a piłka po odbiciu od rakiety nie słucha się nas tak jak powinna, to powinna zapalić się nam lampka ostrzegawcza. Odpowiednia reakcja może pozwolić nam osiąganie wymarzonych rezultatów na tenisowych kortach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl